لیست استادیوم های فوتبال جهان | مشخصات و تصاویر استادیوم های فوتبال

لیست استادیوم های فوتبال جهان | گنجایش و رتبه و تصویر – مشخصات و تصاویر استادیوم های فوتبال

گت بلاگز   آلمان مشخصات ورزشگاه مرسدس بنز آرنا در اشتوتگارت   آلمان

نام ورزشگاه: مرسدس بنز آرنا

گنجایش استادیوم ( طرفیت) : ۶۰٬۴۶۹

استادیوم مرسدس بنز آرنا در شهر اشتوتگارت و کشور   آلمان قرار دارد.

باشگاه فوتبال اشتوتگارت

مرسدس بنز آرنا:

ورزشگاه مرسدس بنز آرنا
Mercedes-Benz-Arena Stuttgart.jpg
محل اشتوتگارت، آلمان
شروع ساخت ۱۹۳۳
تأسیس ژوئیه ۱۹۳۳
مالک
نام های سابق «آدولف-هیتلر-کمپف باهن» (۱۹۴۵-۱۹۳۳)

«ورزشگاه قرن» (۱۹۴۹-۱۹۴۵)

«ورزشگاه نکر» (۱۹۹۳-۱۹۴۹)

«وززشگاه گوتلیب دایلمر» (۲۰۰۸-۱۹۹۳)

گنجایش
مستاجرها باشگاه فوتبال اشتوتگارت

ورزشگاه مرسدس بنز آرنا ورزشگاهی واقع در شهر اشتوتگارت، آلمان است. این ورزشگاه تا ۱۹۹۳ ورزشگاه نکار نام داشت. این نام از روی رودخانه نکار است که در همان نزدیکی‌ها واقع شده. این ورزشگاه که در سال ۱۹۳۳ ساخته شده ۵۸ هزار نفر گنجایش دارد و ورزشگاه اختصاصی تیم باشگاه فوتبال اشتوتگارت در بوندسلیگا است. زمانی که تیم اشتوتگارتر کیکرز در بوندسلیگا بود این تیم نیز از این ورزشگاه استفاده می‌کرد.

ورزشگاه در ۱۹۳۳ از روی طرح‌های پل بوناتز، معمار آلمانی، ساخته شد. مدت کمی پس از ساخته شدن نام آن را به «آدولف-هیتلر-کمپف باهن» تغییر دادند. از ۱۹۴۵ تا ۱۹۴۹ ورزشگاه قرن خوانده می‌شد و بعدها «کمپف باهن». در این سال‌ها نیروهای آمریکا در آن بیسبال بازی می‌کردند. از ۱۹۴۹ به بعد از نام «ورزشگاه نکر» استفاده شده‌است.

در اواخر ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۱۹۹۰ مرمت و بازسازی بزرگی در ورزشگاه صورت گرفت و هزینه‌های این کار بخشا توسط کارخانه دایملر-بنز تامین شده بود. از همین رو شورای شهر اشتوتگارت آن را تقدیم به گوتلیب دایلمر (از اولین مخترعان صنعت ماشین که در دهه ۱۸۸۰ اختراعاتش را در این منطقه امتحان کرده بود) کرد و نامش را به نام او تغییر داد. ساختمان اصلی باشگاه، موزه جدید و کارخانه‌ای از مرسدس بنز در نزدیکی واقعند.

ورزشگاه در ۱۹۵۹ میزبان دیدار فینال جام باشگاه‌های اروپا بود که بین رئال مادرید و استاد ده ریم و با پیروزی اولی خاتمه یافت.

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog