لیست استادیوم های فوتبال جهان | مشخصات و تصاویر استادیوم های فوتبال

لیست استادیوم های فوتبال جهان | گنجایش و رتبه و تصویر – مشخصات و تصاویر استادیوم های فوتبال

گت بلاگز   آلمان مشخصات ورزشگاه ورزشگاه آلیانتس آرنا در مونیخ   آلمان

نام ورزشگاه: ورزشگاه آلیانتس آرنا

گنجایش استادیوم ( طرفیت) : ۷۵٬۰۲۴[۱۸]

استادیوم ورزشگاه آلیانتس آرنا در شهر مونیخ و کشور   آلمان قرار دارد.

بایرن مونیخ، مونیخ ۱۸۶۰

ورزشگاه آلیانتس آرنا:

ورزشگاه آلیانس آرنا
آلیانز آرنا
یوفا Nuvola apps mozilla.pngNuvola apps mozilla.pngNuvola apps mozilla.pngNuvola apps mozilla.pngNuvola apps mozilla.png
نام کامل ورزشگاه آلیانس آرنا
محل مونیخ
شروع ساخت ۲۱ اکتبر ۲۰۰۲
تأسیس ۳۰ مه ۲۰۰۵
مالک
نوع زمین چمن
هزینه ساخت ۳۴۰ میلیون یورو
گنجایش ۷۵٬۰۲۴ نفر (فقط صندلی‌ها)

۸۸٬۷۶۴ نفر با احتساب جایگاه‌های ایستاده

خانه باشگاه فوتبال بایرن مونیخ، باشگاه فوتبال مونیخ ۱۸۶۰ (تا سال ۲۰۳۰)
ابعاد زمین ۱۰۵ × ۶۸ متر

آلیانتس آرنا[۱] (به آلمانی: Allianz Arena) ورزشگاه فوتبالی در شمال مونیخ، آلمان است. تیم‌های بایرن مونیخ و مونیخ ۱۸۶۰ از ابتدای فصل ۰۶–۲۰۰۵ بازی‌های خانگی خود را در این ورزشگاه برگزار می‌کنند. قبل این از سال ۱۹۷۲ ورزشگاه المپیک مونیخ محل برگزاری بازی‌های خانگی این دو تیم بود. آلیانتس آرنا دومین ورزشگاه بزرگ در کشور آلمان پس از ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک در دورتموند است. قبلاً باشگاه فوتبال مونیخ ۱۸۶۰ ۵۰٪ از سهم این ورزشگاه را در اختیار داشت ولی باشگاه فوتبال بایرن مونیخ سهام آن‌ها را در آوریل ۲۰۰۶ به ارزش ۱۱ میلیون یورو خریداری کرد. این به مونیخ ۱۸۶۰ اجازه می‌دهد تا در این ورزشگاه بازی کند ولی این باشگاه صاحب هیچ حقی برای آن نیست.

گروه خدمات مالی آلیانتس، حقوق نام این ورزشگاه را تا سی سال خریداری کرده اما در بازی‌های رسمی فیفا و یوفا نمی‌توان از این نام استفاده کرد. زیرا سیاست‌های منع حمایت شرکت‌های اسپانسر که شرکای رسمی مسابقات هستند بر این دو نهاد حاکم است. در طول جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ نام ورزشگاه به «ورزشگاه جام جهانی فیفای مونیخ» تغییر یافت. در مسابقات باشگاهی یوفا نیز ورزشگاه با نام Fußball Arena München شناخته می‌شود که میزبان فینال لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۲ بوده است.

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog